Hall of Fame

Únor 2017, Yaaja

“Byla to těžká doba.” Touto větou začíná kronika guildy Lužánky. Ale jako každá těžká doba i tato zrodila něco nového. 4. dubna roku 2007 se ve Stormwindu setkali pod Lužáneckým stromem postavy ruzných tvarů, ras i vyznání, aby slibem stvrdily svou věrnost sobě a obraně Azerothu. Léta plynou, bojovníci se mění, guilda přetrvává a z našich síní se již desátým rokem vydávají postavy různých tvarů, ras i vyznání, aby dál šířily dobré jméno Lužánek. Tyto mladší ročníky již ale neví, jaké postavy se skrývají pod rankem Honorary member a proč neustále unikají čistkám neaktivních hráčů. Pokusím se vám je tedy přiblížit. Mé vyprávění bude čistě subjektivní a bohužel neznám všechny zúčastněné osobně. Proto jsem si na pomoc přizval Wendy, aby mi pomohla sepsat pár slov o lidech, kteří v guildě zanechali nesmazatelnou stopu před mým příchodem v roce 2010. Věřte či něvěřte, ale přestože se s Azerothem rozloučili před dávnými léty, mnozí z nich sledují naše počínání dál ať už na fóru nebo na webu. Tak je snad moc nenaštvu. Vezmeme to pěkně podle abecedy.

Aalysha

2007 .. 2013

Začínáme éterickou bytostí, která by mouše neublížila a která vždy měla pro každého něžné a konejšívé slovo. Pověstné byly její promluvy do duše DPSkám na raidu. “Jestli ještě jednou budeš stát v tom bordelu, nepočítej s tím, že bys ode mě dostal ještě dneska heal.” A jak pravila, tak udělala. Její alabastrová elfí pleť byla ozdobou každého srazu, byť většinou tiše seděla stočená do křesla a spokojeně poslouchala cvrkot kolem sebe. Taková byla a určitě stále je Discipline Priestka Aalysha.

Darkprincess

2010 .. 2015

Jeden z mála Warlocků v guildě, který zůstal věrný svým démonům. Ve hře spolehlivý bojovník, v reálném životě divočák za volantem kamionu. Postavy rachitické, srdce velkého a lentilky taky nikdy nezapomněl. Přemýšlím o nějaké specifické příhodě, která by se k Darkovi vázala, ale ze srazů se mi vybavují pouze dlouhé do copu stažené vlasy, ruka v kapse a v druhé krygl s pivkem. Narozdíl od jeho herní postavy je sice Human, ale rozhodně ne žena. A jak správně poznamenal Reve, jeho životní láskou i Nemesis se stala Sindragoza.

Diogenes

2007 .. 2011

První ze starých harcovníků, se kterými jsem se osobně nesetkal. Jak na něj vzpomíná Wendy bude brzy doplněno.

Ellv

2008 .. 2013

Když si to promítám zpětně v hlavě, je zajímavé, jak spousta členů Lužánek vypadala ve hře podobně jako v reálném životě. Pokud byste si chtěli představit Ellva, stačí se na armory podívat na jeho char. Stejně jako jeho souputnice guildou i životem Aalysha, byl i Ellv nočním elfem. Spolu s Therakem se přetahovali o první příčky recountu v kočičí kůži. Ve hře jste ho mohli ještě krátce potkat kolem roku 2015, ale bohužel už šlo pouze o epizodní roli.

Fazolek

2008 .. dosud

Nemá titul Honorary member, ale to je dané především tím, že Fazolka ještě můžeme ve hře čas od času potkat. V profesním životě sice bastlí v Trutnově relátka a jističe, ale výrobní činnost ve hře nevyhledává. Je totiž obchodníkem tělem i duší. I díky němu neměly srazy pouze konzumační část, ale sobotní odpoledne byla vyhrazena přednáškám. Ty jeho byly vždy na téma “Jak vydělat na aukci.” V dobách, kdy téměř nikdo s guildy nedisponoval bohatstvím větším, než pár tisíc goldů, byl Fazolek milionářem. Přesto neskrblil a byl ochotný si udělat radost. Když se při focení nad padlým bosem kolem něj objevila polární záře, padly nám brady. Fazolek pouze prohlásil: “Sice mě to stálo 200 tisíc, ale ten Tabard of Lightbringer je fakt pěknej”

Feorne

2008 .. 2014

Pokud měl někdy někdo v guildě pověst svůdce žen, byl to rozhodně Feo. Jeho šarm byl tak neskutečně silný, že na sraz na Vysočinu s ním přijela slečna, která v životě WoW nehrála, PC hrami opovrhovala a všechny v guildě kromě Fea měla za ztroskotance. Každý sraz se kolem Fea srocovali sexuálně neúspěšní bojovníci, aby nad studeným mokem naslouchali Feovým radám do života. Většina jich byla na téma “Žena, pomocník muže v domácnosti” a “Jak dlouhý má být provaz na dámské noze.” Na raidu ale platil za objímače stromů a svůj světonázor šířil kde se dalo.

Frantacz

2007 .. 2015

Těžko se hledají slova, která by pojala velikost jednoho ze zakládajících členů guildy. Jako správný otec od rodiny vzal chod Lužánek jako své osobní poslání a kromě manželky zapojil do guildovního chodu i jejich dva syny Gumídka a Myclala. Sice se v dobách Cataclysmu pokoušel být platným DPSkem, ale nejvíc mu seděla role tanka. Teď už odpočívá v křesle potaženém ovčí vlnou a Wendy mu snáší pod nos kozí sýry. Čas od času ještě vyráží svým bílým Fordem Tranzit za obživou školit školitele obsluhy vysokozdvižných vozíků. Chcete se s touto legendární rodinou potkat? Vyrazte na jejich farmu u Letovic. Budou určitě rádi.

Haus

2007 .. 2011

První guild master Lužánek. Wendy určitě brzy zavzpomíná.

Homir

2010 .. dosud

U Míry musím udělat výjimku. Zatímco o ostatních členech síně slávy mluvím z hlediska WoW v minulém čase, Míra je stále aktivní a rozhodně končit nehodlá (byť mu sem tam někdo znepříjemní den). Proč jsem tuto výjimku udělal zrovna u Míry? Pokud máme vybrat člověka, který guildě přinesl nejvíc a nikdy za to nic nechtěl zpět, máme vítěze. Necpe se do raidů, jeho hardware (herní i biologický) mu to neumožňuje, ale pokud se už na raidu objevil, vždy se mi rozsvítily oči. Znamenalo to totiž, že budu mít spoustu práce a nebude rozhodně nuda. Míra je totiž jediné DPSko, které mělo svého dedikovaného healera, který měl za úkol ho udržet naživu. Tento úkol jsem miloval a bral ho jako svůj osobní cíl večera. Míra totiž každý den chytá ryby, vaří jídlo a sem tam do banky hodí pár tisícovek, aby ostatní měli na opravy a netrpěli hlady. Díky Míro, baví mě s tebou hrát a pokud budu zase někdy healovat, uvidíš mě za svým tlustým zadkem jak ti liju na hlavu kýbl s Riptide.

Jaavik

2008 .. 2016

Jedete kolem čističky odpadních vod? Je možné, že je dílem tohoto dobrosrdečného flegmatického medvěda. V dobách největší slávy Lužánek bylo těžké udržet s jeho entem v HPS krok. Na srazech se ale každý večer poctivě chopil kytary, shodil pantofle a do čtyř do rána se mnou a Wendy pěl čundrácký songy. Mladší a hudebně nepolíbené jsme dokonce dohnali tak daleko, že se chopili svých smartfounů, tabletů a dalších elektronických blbostí, aby si otevřeli velkyzpevnik.cz a hledali ty písničky, který hrajeme a zpíváme. Do září jejich obrazovek pak pěli Wabiho Daňka, aniž by vůbec tušili, o koho se jedná. Guild masterem byl po Padouchovi a provedl guildu Draenorem, než ji předal Nebíčkovi.

Mudla

2011 .. 2016

S Mudlou jsem sice v guildě celou dobu jeho působení, přesto moc nevím, co k jeho osobě napsat. Dokud chodil raidy, většinou se staral o to, aby lidi kolem nechcípali. Občas si zatankoval, ale jeho hlavním přínosem v guildě byl pořádek a vyrovnané cashflow v bance. Snažím se vybavit, jestli s námi jezdil na srazy nebo byl jen tou tichou silou v pozadí, která promazávala kolečka běhu guildy. V každém případě vše za něj fungovalo tak, že jsme se vlastně mohli starat jen o svoje klidné hraní.

Nihenaash

2007 .. 2011

První z guildovních bardů. Na raidu nestál schovaný za sukněmi healerů, ale vrhal se do sebevražedných misí. Často sice ležel na zemi, ale o to lepší přehled pak měl o tom, co se na bojišti odehrává a mohl fundovaně a s písní na rtech pojednat o hrdinských činech guildy. Sice bych se mohl inspirovat jeho vytříbeným slohem a snažit se kopírovat jeho ostře tepané verše, ale to by byla marná snaha. Budete se holt muset spokojit s civilním projevem, díky kterému Nihe určitě obrací oči v sloup u slavnostní tabule padlých bardů.

Padouch

2010 .. 2016

Předseda. Víc bych asi ani nemusel dodávat. Byl guild masterem, který provedl Lužánky obdobím největší slávy od ICC, po doby největšího temna koncem Pandarie. Dokázal uklidnit horké hlavy, ale taky tvrdě vyžadovat dodržování pravidel. Pod Padouchovým vedením guilda raidovala ICC paralelně ve čtyřech skupinách, mezi kterými panovala zdravá rivalita. On sám se staral, aby neumírali spolubojovníci ve Dvandě. Na srazech proplouval vesele mezi všemi, mastil NHL na X-Boxu a pokud ho někdo nezprasil u mantinelu, brázdí v reálném životě v noci pražská kluziště s hokejkou v ruce dodnes.

Selty

2008 .. 2014

Wendy zavzpomíná

Spourus

2009 .. 2015

Wendy zavzpomíná

Trasha

2009 .. 2010

Trasha přišel do Lužánek z Avalanche, což byla taky jedna z oldschool guild. Sice se v Lužánkách mihnul jen na jeden rok, ale po odchodu do Memento Mori s námi stále zůstával v kontaktu. Memento bylo v té době TOP guildou česko-slovenské scény a Trashovy rady nám hodně pomáhaly s progresem. Na důkaz díků byl i přizván na sraz na Vysočinu roku 2012, kde nám ukázal, že je sice TOP Paladin, ale houno vydrží. Poslední namazání mu zařídili rukou společnou a nerozdílnou Dlak a Feo.

Tricat

2010 .. 2013

Jediný člen guildy, kterého jsem znal ještě před vstupem do Lužánek. Snažili jsme se spolu držet prapor Aliance na Drak’thulu v guildě San Dó Mon, než jsme tento boj s větrnými mlýny vzdali. Veselá ženská, která nezkazí legraci. Jen kdyby jí tolik do raidů nezasahovaly kočky na klávesnici. Když jste ale přijeli na sraz, měli jste jistotu, že Tricat bude mít nachystané tuny masa ke grilování. Ano, pochopili jste, na srazech byla velmi oblíbená pro svou veselou povahu a aspoň nebylo nutné vařit rybičky z akvárka.

Wednesdaycz

2007 .. 2014

Pokud byl Franta hlavou rodinného klanu Klímových, je Wendy krkem, který s ním otáčí. Neskutečně nesobecká ženská, která miluje Adams Family, nemůže ve hře hrát nic jiného než Holy Priesta. Po Hausovi převzala starost o chod Lužánek a stala se druhým guild masterem. To nejdůležitější a nejlepší si ale nechávala vždy na srazy. Tam, kde Tricat nasadila masovou dietu, Wendy vždy měla nachystaný koláč nebo buchtičku, po kterých se zaprášilo hned v pátek odpoledne a do neděle jsme na ně vzpomínali. Když už bylo všechno sežrané a Jaafik vzal do ruky kytaru, odkudsi se vždy přitočila Wendy s příčnou flétnou a s mým pokusem o pěvecký doprovod jsme obstarávali kulturní program každého srazu.

Yagwin

2009 .. 2015

Ačkoliv o jeho osobním životě nic nevím, Yagwin se do guildovní síně slávy zapsal především jako jedno z nejlepších DPS. V podstatě byl taky jediným čistokrevným Enhancement Šamanem celé historie guildy. V létě 2013, kdy se guilda málem rozpadla, rozloučil se s Blues, se kterými do té doby raidoval a kteří od nás odcházeli, a zůstal věrný Lužánkám.

Yeshade

2008 .. 2013

Když se konal zatím náš poslední velký celovíkendový sraz, Yeshade nás ukecal, abychom se přesunuli k jeho milovaným Českým Budějovicím. V Českých Budějovicích by přece chtěl žít každý. Z Brna byla cesta dlouhá, přesto to byl poslední sraz, kde se jádro guildy, které spolu prošlo ICC a vyneslo Lužánky k předním rankům, sešlo, aby hodovalo tančilo a zpívalo. Yeshade tanci a zpěvu neholdoval, přesto je člověkem výjimečným. Co by tak mohla roguna dělat ve svém volném čase? Ano hádáte správně, Yeshade se bavil historickým šermem. A jeho cvičení s katanamy bylo také zlatým hřebem nedělního dopoledne.

Možná si říkáte, že jsem na některé pozapomněl, ale to znamená, že stejně v našich hlavách zůstávají dál. Kdo ví, až se jednou rozhodnou skončit, určitě se zde objeví Nebíčko, Reve, Uax a možná i moje maličkost. To už ale bude nejspíš úkolem nové generace, která se k Lužánkám připojila ze serveru Wildhammer v dobách Pandarie, aby nám sešlým vypelichaným vlkům pomáhala nést hrdě prapor Lužánek dál vstříc slavné budoucnosti až do vypnutí serverů.