Zelená, kam se podíváš

Duben 2017, Ytar

Mohl bych psát o tom, jak po nás Gul’dan „házel vočkem“, o svůdném pohledu jeho očí, či že na nás dělal velká kukadla, nicméně takové narážky by čekal každý. Dnes se na situaci zkusíme podívat z druhé strany. Následující stránky jsou výňatek z Gul’danova deníku, nalezeného po jeho pádu.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Milý deníčku, náčelník našeho klanu se ke mně chová škaredě. Neustále mi říká, že nejsem správný ork, hlavně protože nejsem svalnatý jako ostatní a taky možná to, že musím chodit o holi.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Milý deníčku, od minula se mnoho stalo. Byl jsem vyhnán z vesnice, téměř jsem umřel na Draenorských pustinách. Nicméně jsem vytrval a dostal se až k Trůnu Elementů. Elementy mě ale zavrhly, nicméně se objevil nějaký neznámý hlas. Zněl velice důvěryhodně a vůbec ne démonicky a hlásal o tom, že zelená je dobrá. Chvíli jsem ho poslouchal a něco na tom bude.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Dnes jsem se vrátil do vesnice a začal hlásat pravdu o Zelené. Nikdo však neposlouchal, a tak byli všichni obětováni pro zelenější zítřky. Zelená je dobrá.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Nesnáším zavšivený Draenor. Nikdo kromě mě nevidí pravdu a moudrost, kterou skrývá Zelená. Asi odsud brzo vypadnu. Někam hodně hodně daleko. Naštěstí jedna z pomazaných hlav orků buduje portál, který bysme budovali, i kdyby se přidali na zelenou stranu síly.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Dnes jsem si opět dokázal, jak jsem úžasný. Přidal jsem pár architektonických prvků na jednu z místních citadel a pojmenoval ji Hellfire citadel. Jak velkolepá. Bude první katedrálou uctívající zelenou a bude šířit její učení, kam se nám zachce.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Když Sargeras říkal, že pošle svou pravou ruku, asi jsem ho pochopil jinak. Místo pravé ruky přišel celý eredar. Nevím co to poslal za mamlase, protože padnul 10minut po tom, co vykročil z portálu bandou neznámých bytostí. Některé jen stály jako by zamrzly v čase, některé jen zmateně pobíhaly a vykřikovaly něco o „LFR“. Nyní jsem na místě, které místní nazývají Azeroth. Uvidíme, jak se zde víra v Zelenou uchytí. Jen zelená to může být.

„nečitelné datum, zašlé časem“

Dokázali jsme přesvědčit jedno z místních měst, aby si zvolili Zelenou za svou právoplatnou barvu a otevřeli jsme veliký zelený portál, kterým do tohoto světa proudí další příznivci zelené a šíří zde naše učení. Já stojím na vrcholu Noční pevnosti a koukám na posvátný zelený krystal.

„3. 4. 2017“

Dnes sem zavítala neobvyklá návštěva. Banda nějakých dobrodruhů dokázala vyšplhat až na vrchol a vyrušit mě v mém blaženém zírání na krystal. Několik z nich jsem už viděl pohromadě při pádu Archimonda, bylo zde však mnoho nových tváří. Zjevně už slyšeli o Zelené, neboť přišli pod praporcem se znakem stromu. Takovou zelenou jsem ale nemyslel, evidentně všechno špatně pochopili. Zdrželi se asi dvě hodinky, během kterých rozmlouvali s mými služebníky o tom, jak se přidat na stranu zelených. Několik z nich radostí, že se mohou přidat, skákalo tak nadšeně, že omylem seskočili z věže.

„10. 4. 2017“

Ta banda dobrodruhů je zpět. Co je mi ale jasné, je, že se si zelenou rozhodně nevyberou. Naštěstí nejsou příliš odolní proti mé moci a mým schopnostem zelenou prosazovat. Proč nevidí jak velkolepá zelená je?

„17. 4. 2017“

Ta skupina dobrodruhů je zase zpět. Začínám si myslet, že jim to snad dělá dobře. Co se dá dělat, dnes se postarám, aby se jim…
Zbytek posledního zápisu je nečitelný neboť stránka je zmáčená Guldanovou krví.

Guldan ač krutý, nikdy nepolevil ve svém úsilí prosazovat zelenou a na jeho náhrobku na vrcholu Noční pevnosti, odkud má krásný výhled na celý Suramar, stojí:
„Jen zelená to může být“ – Gul’dan 17. 4. 2017

Gul´dan (H)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *